רעיונות לפתיחת שנת הלימודים

בסרטון ההדרכה תוכלו לצפות ברעיונות לפתיחת שנת הלימודים בכל השכבות. כל הרעיונות נמצאים באופן חופשי בתוך האתר הבית של הערבית. בכל פעם נעלה פעילויות נוספות ותוכלו לקבל עדכון על כך בהודעה. העיתון עלא פכרה יציע לכם עיון בכתבות מצולמות עם תמליל הכתבה, תרגומה ומספר שאלות מכוונות. תמיד ניתן לפנות אל אלה ולסטרה ולקבל הדרכה מותאמת לבית הספר. שתהיה לכולם שנה מוצלחת ופוריה.

פיתוח הבנת הנשמע

בגיליונות עלא פכרה לשנה זו יתווספו כתבות וידאו המלוות בתמליל הכתב, תרגום, פעילויות מכוונות לפיתוח הבנת הנשמע ופעילויות סיכום בכתב או בעל פה. בסרטון הוידאו המצורף תוכלו לשמוע את בת חן - מורה לערבית - כיצד התמודדה עם קטע הבנת הנשמע המשלב ספרותית ומדוברת, איזה מילים חדשות למדה, כמן כן תוכלו לשמוע על סדר פעילויות מומלץ לפיתוח הבנת הנשמע. העבודה מומלצת כחווייה אישית למורים לערבית ואחר כך העברה של החווייה לתלמידים בכל שכבות הגיל.

הדרכה לשימוש בעיתון עלא פכרה

העיתון עלא פכרה בשנת הלימודים הזו מוקדש לפיתוח הבנת הנשמע מתוך כתבות באמצעי התקשורת הערביים. בכל גיליון כתבה עם תמליל, תרגום ופעילויות. בסרטון הוידאו תוכלו להיעזר בדרך שניתן להשתמש בעיתון בכיתות הלימוד.

לומדים לקרוא-השיטה המהירה

בעזרת מספר פעולות החוזרות על עצמן, ניתן להגיע לכך שתלמידי כיתה ז יקראו ערבית לאחר כשלושה חודשי לימוד. הפעולות החוזרות על עצמן הן השמעת שיר האותיות והצגת התמונה השלמה. לאחר כל השמעה של השיר מומלץ לשאול שאלת חשיבה המאפשרת לתלמידים לפרק או להרכיב. בספר ובחוברת העבודה תמצאו תרגילי פענוח רבים מאוד. בנוסף, אפשר לשלוח את התלמידים לקבל מאיתנו את שמם הפרטי בערבית, (בלשונית פעילויות) בכיתה להציג בכל פעם שם או שניים ולפענח.

ללמד עם ספרים דיגיטלים

לכל ספרי התכנית יש גירסה דיגיטלית ובה יש שכבת מידע הכוללת קטעי האזנה, קישורים לקטעי וידאו, פעילויות ומשימות חשיבה. ההוראה בספרים הדיגיטלים פותחת את הכיתה אל מאגרי מידע ברשת הרחבה ומביאה ללימוד משמעותי. הפעילויות המשולבות בספרים מפעילות את כל מיומנויות השפה.