אלג'זירה

אלג'זירה היא רשת שידור טלוויזיונית לוויינית המשדרת בשפה הערבית ובשפה האנגלית, שהוקמה על ידי האמיר חמד בן ח'ליפה (אל)ת'אני, שליט קטאר, ומרכזה בדוחה בירת קטאר. אלג'זירה טוענת שהיא התחנה היחידה העצמאית מבחינה פוליטית במזרח התיכון. מספר צופיה מוערך בכ־50 מיליון צופים ברחבי העולם. הרשת החלה לשדר בשנת 1996. רשת אלג'זירה חוללה שינוי דרמטי במפת ערוצי השידור הערביים. היא שברה את המונופול שהיה לערב הסעודית על ערוצי הלוויין הכלל-ערביים, והעלתה על סדר היום סוגיות מעוררות מחלוקת ובלתי-נעימות למנהיגים הערבים. בתחילת שנת 2011 שימשה אל ג'זירה גורם מרכזי בעידוד ההמונים להפגנות במצרים.

אלערביה

אלערביה היא רשת טלוויזיה בשפה הערבית שעלתה לשדר בשנת 2003, היא ממוקמת בדובאי, באיחוד האמירויות הערביות, והיא בבעלות סעודית. היא הוקמה במטרה להתחרות בתחנה אלג'זירה המשדרת מקטאר.

אלאהראם

אלאהראם היא עיתון יומי במצרים. הוא נוסד בשנת 1875 בידי שני אחים סורים בעיר אלכסנדריה. בתחילת הדרך העיתון פורסם אחת לשבוע וכלל ארבעה עמודים בלבד. הוא הופץ המצרים והסוריה ועד מהרה הפך לפופולרי מאוד. כיום העיתון הוא יומי ומשמש כקול הרשמי של ממשלת מצרים.

bbc בערבית

אתר לחדשות וכתבות שמקום מושבו בלונדון. באתר חדשות על העולם כולו ועל המזרח התיכון בפרט. באתר כתבות מצולמות ותחקירים בנושאים עולמיים.